Co zastosować na porost włosów?

Szybko rosnące włosy mogą irytować kobiety, które używają farby, gdyż zmusza to do częstego malowania odrostów. Poza tym jednak jest to bardzo pozytywne zjawisko, gdyż umożliwia osiąganie atrakcyjnych fryzur, a także zachowanie zdrowych końcówek, nie ma bowiem przeszkód, by często podcinać włosy. Jak sobie to zapewnić?

Różne sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Niektórym osobom może się wydawać, że nie da się przyspieszyć porostu włosów, bo jest to kwestia uwarunkowana genetycznie. Jest to prawda, ale tylko do pewnego stopnia. Większość osób ma styczność z czynnikami, które mogą zaburzać naturalne tempo wzrostu włosów, spowalniając je. Szanse na przyspieszenie porostu są więc bardzo duże, ale oczywiście nie należy spodziewać się spektakularnych efektów – włosy raczej nie urosną więcej niż 2 cm w miesiąc, choć dla osób, których włosy wydłużają się np. o 0,5 cm miesięcznie na pewno będzie to spełnienie marzeń.

Jak to osiągnąć? Przede wszystkim warto zadbać o dietę, gdyż organizm musi mieć z czego wytwarzać włosy i odżywiać cebulki. Dobrze jest zastosować specjalny suplement na włosy, który zawiera wszystkie najważniejsze składniki w optymalnych dawkach, a także uzupełnić swoją dietę między innymi w siarkę, żelazo, miedź, selen i cynk.

Skutecznym sposobem na przyspieszenie porostu włosów są też kosmetyki, ale nie każdy produkt, który obiecuje takie działanie, zapewni je. Raczej nie można ufać szamponom, gdyż pozostają one na włosach zbyt krótko, by mogły zadziałać. Największe nadzieje można więc pokładać w preparatach przeznaczonych do wcierania. Warto jednak pamiętać, że duża część tzw. wcierek jest na bazie alkoholu, który może podrażniać skórę głowy i powodować jej wysuszenie oraz swędzenie. Lepszym wyjściem może być zatem sięgnięcie po olejek Khadi. Ten indyjski olej świetnie odżywia włosy, jednak jego podstawowym działaniem jest przyspieszanie porostu i z tego jest znany. Jest on dość kosztowny, można zatem nakładać go tylko na skórę głowy. Nie zawiera on żadnych drażniących składników, nie podrażni więc nawet wrażliwego skalpu. Oferuje za to odświeżenie i odkażenie dzięki wyciągom ziołowym, a także zapewnia przyjemne uczucie świeżości. Najważniejszy jednak jest fakt, iż włosy większości użytkowniczek tego olejku zaczęły rosnąć bardzo szybko.

Masaż też jest ważny

Niezwykle skutecznym sposobem na przyspieszenie wzrostu włosów jest też masaż skóry głowy. Można go wykonywać na sucho, ale efektywniej zadziała masaż wykonany podczas nakładania dobrego preparatu na przyspieszenie wzrostu włosów, na przykład wspomnianego oleju. Masowanie i rozcieranie skóry głowy palcami poprawia jej ukrwienie, dzięki czemu cebulki włosowe stają się lepiej natlenione i odżywione, a więc włosy rosną szybciej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *