Czym jest czarna pasta do zębów?

Nowoczesnym środkiem na śnieżnobiały uśmiech jest wybielanie zębów węglem. Specjalnie dostosowana do owego pasta do zębów z węglem ma ogromne właściwości wybielające, równocześnie bez uszczerbku zdrowia. Pozwoli także podtrzymać świeży oddech i stały rezultat jasnych oraz mocnych zębów. Czarna pasta ma prawdziwe, rozjaśniające substancje, umożliwiające pozbyć się nieprzyjemnego kamienia nazębnego. Ma także niezliczone cechy przeciwbakteryjne, przeciwdziałając przykrym zapachom z ust. Systematyczne czyszczenie zębów węglem gwarantuje ochronę antybakteryjną, funkcjonuje oczyszczająco oraz przeciwzapalnie.

Skład czarnej pasty do zębów

Głównym elementem czarnych past do zębów jest aktywny węgiel. To on po pierwsze odpowiada za odcień produktu, po drugie dzięki własnym cechom absorpcyjnym kosztuje oraz eliminuje przebarwienia z przestrzeni zębów, służąc tymże samym rezultat ich wybielenia. Trzeba jednakże pamiętać, iż jest to oddziaływanie zewnętrzne. Środek nie zmieni zatem odcienia zębów, natomiast tylko przywróci ich „prawdziwą biel”. Poza wartościami rozjaśniającymi uśmiech, aktywny węgiel przeciwdziała także klonowaniu się bakterii w jamie ustnej i pomaga w walce z nieprzyjemnym oddechem.

Z czego tworzony jest węgiel aktywny oraz jakie ma właściwości?

Węgiel aktywny jest produkowany z miazgi drzewnej podgrzanej do blisko 900 stopni, i potem generowany przy pomocy intensywnych kwasów czy pary hydrologicznej. Środek tenże był znany oraz doceniany już w starożytnej Grecji – stosowano go przede wszystkim do leczenia ciężko leczących się ran. Wraz z postępem czasu wykazało się jednakże, że opał aktywny pomaga nie jedynie na zaburzenia skórne. Sprawdza się także w leczeniu zmian trądzikowych, oczyszczaniu porów i usuwaniu makijażu.

Czarna pasta do zębów z węglem aktywnym – rezultaty

Jak funkcjonuje węgiel aktywny na zęby? Rezultaty są różnorodne. Poszczególni odczuwają poprawę zaraz po jednorazowym wykorzystaniu czarnej pasty, pozostali trochę później. Czasami jest to wybielenie barwy szkliwa jedynie o jeden kolor, momentami chociażby o dwa. Osoby, jakie mają naturalnie żółte zęby nie widzą zmian oraz właściwie ich nie zobaczą. Identycznie jak ci, jacy liczą na wybielenie martwego zęba bądź rozjaśnienie protetycznego uzupełnienia (korony, licówki). W takich wypadkach węgiel ani pozostały wybielający element czynny po prostu nie funkcjonują.

Kiedy nie winno się z nich korzystać?

Czarna pasta do zębów jest wyłączona przede wszystkim wówczas, kiedy mamy uszkodzone szkliwo, skłonne do degradacji. Wykorzystaniu czarnej pasty na takim szkliwie może nie jedynie je przyciemnić, lecz także pogorszyć jego wrażliwość. Z past owego rodzaju, identycznie jak ze zwykłych past wybielających, nie powinniśmy korzystać za długo. Chociażby gdy nie wycierają one agresywnie szkliwa, to i tak po długotrwałym używaniu mogą spowodować zniszczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *